Po dlouhých několika měsících můžeme konečně odložit kozačky a teplé boty, abychom obuli lehkou jarní obuv. Co se letos na jaře nosí? Jaké jsou poslední trendy mezi dámskou jarní obuví?

Jaro vždy vnese slunce i do našeho šatníku. Můžeme schovat těžké kabáty, péřové bundy a čepice a obléct lehké oblečení. To se týká pochopitelně také obuvi. Mezi jarní trendy 2011 patří kotníčkové boty, stále frčí balerínky a hitem jsou také pohodlné mokasíny.

Dámská kotníková jarní obuv

Počasí na jaře je proměnlivé – někdy prší, jindy svítí slunce. Vyplatí se proto mít doma takovou dámskou jarní obuv, která bude odolná vůči rozmarům počasí. Tento předpoklad jednoznačně splňuje kotníková obuv.

Jde o dámské boty na podpatku, které končí v úrovni kotníku. Mají plnou špičku a jsou zpravidla na zip. Zajímavou alternativou kotníkové dámské obuvi na zip je obuv na tkaničky, která má blízko k vintage stylu.

Dámská jarní obuv: Baleríny hrají prim

Již několik let patří k oblíbené jarní dámské obuvi. Řeč je pochopitelně o balerínách. Jde o velmi pohodlné a slušivé boty, které unosíte ke kalhotám i k sukni. Pokud chcete být toto jaro opravdu obutá podle posledních trendů, dejte přednost balerínám s kotníkovým „náramkem“.

Dámy na jaře obují i mokasíny

Módní trendy tohoto jara budou přát dálkám, cestování a drsné romantice divokého západu. Tomu se přizpůsobila i obuv. Mezi kolekcí pro dámy najdete proto také mokasíny. Jde o velmi pohodlnou dámskou jarní obuv, která se hodí především ke kalhotám.

Dámská jarní obuv a barvy

Je jaro, které je plné barev. Nebojte se proto i vy při výběru dámské jarní obuvi sáhnout po barevném kousku. Proč si nedopřát alespoň jedny barevné boty? Třeba červené! Stačí, když si k nim pořídíte kabelku ve stejné barvě a uvidíte, jak vás příjemně prozáří.