Bolí vás občas nohy? Důvodem může být nesprávná obuv, zvláště pak pokud obouváme kozačky nebo lodičky na vysokém podpatku. Přemýšlela jste někdy nad tím, že byste vyzkoušela zdravotní obuv? Zapomeňte na to, že dámská zdravotní obuv je nevzhledná a nudná!

O nohy a chodidla bychom měli správně pečovat. Možná, že chodíte pravidelně na pedikúru, dopřáváte si masáž chodidel, ale nohy vás přesto pobolívají. Jestliže často obouváte boty na podpatku a nakupujete levnou obuv v supermarketech, může být právě to důvodem, proč si často stěžujete na bolest nohou.

Dámská zdravotní obuv je slušivá

Prodejna se zdravotní obuví je snad v každém městě. Jenže vy se jí vyhýbáte obloukem, protože si říkáte, že je jen pro nemocné nebo starší lidi. Vy přece dbáte na to, abyste se oblékala podle poslední módy a v takovém obchodě přece nemůžete sehnat moderní obuv. Není to tak docela pravda.

I v obchodech se zdravotní obuví se dají sehnat pěkné dámské boty. Je sice pravdou, že mezi nenajdete dámskou obuv na vysokém podpatku, ale neznamená to, že zde nenajdete pěkné boty, které unosíte do práce i do společnosti.

Dámská zdravotní obuv: Výhody

Pro zdraví našich nohou je důležitý tvar obuvi. Zdravotní obuv je anatomicky tvarována, takže respektuje tvar chodidel. Jejím nošením se jednoduše vyhnete tomu, že vás budou nohy bolet, jako se vám to stávalo v případ příliš vysokých podpatků nebo naopak příliš plochých bot (příkladem jsou například levné „žabky“, které mají příliš rovnou a slabou podrážku).

Dámská zdravotní obuv pak respektuje i to, že ženy jsou zvyklé nosit o něco vyšší podrážku než muži. Většina dámské zdravotní obuvi je proto tvarována tak, že podrážka se mírně zvyšuje směrem k patě.

Výhodou dámské zdravotní obuvi není jen její pozitivní zdravotní dopad, ale také její mnohem vyšší životnost než je to v případě levné obuvi, která vám často stěží vydrží půl roku. Navíc řada zdravotní obuvi je velmi nadčasová a univerzální, proto ji můžete nosit několik let k různým outfitům.