Ani se nenadějeme a léto za chvíli zaklepe na dveře. V horkých dnech pak oceníte dámské kraťasy, které můžete obléknout do přírody, na kolo nebo i do města. Jaké dámské kraťasy padnou vám? Jak je nosit?

Krátké kalhoty neboli kraťasy patřily dlouho především do šatníků pánů. Emancipace ovšem pokročila a dnes již není vůbec divné, pokud si žena oblékne dámské kraťasy. Jde o praktický kousek oblečení, s kterým můžete ovšem udělat i parádu. Stačí vybrat jen ty správné dámské kraťasy.

Dámské kraťasy a délka

Délku dámských kraťasů bychom měli přizpůsobit své postavě. K jarním a letním trendům roku 2011 sice patří velmi krátké kraťásky, ovšem pokud máte silnější nohy (a zvláště pak stehna), je lepší se jim vyhnout.

To ovšem neznamená, že byste se měla dámských kraťasů vzdávat. Stačí, když si pořídíte takové, které vám budou sahat ke kolenům a odhalí jen vaše lýtka.

Dámské kraťasy na sport i do města

Dámské kraťasy nejsou jen sportovním oblečením, které můžete oblékat na kolo, volejbal nebo jiný sport.

Obchody s módou nabízejí také dámské kraťasy, které se hodí na nošení do města. A nejde jen o tolik oblíbené džínové kraťasy. Dámské kraťasy seženete například za materiálu, z něhož se běžně šijí společenské kalhoty. Také v barvách a vzorech se nemusíte omezovat. Zajímavé jsou například dámské kostkované kraťasy, které určitě upoutají pozornost.

Jak nosit dámské kraťasy

Co si obléknout k dámským kraťasům? Záleží pochopitelně na typu kalhot a příležitosti. Dámské džínové kraťasy, v nichž vyrážíte na procházku se psem, snesou obyčejné tričko s krátkým rukávem. Tmavé krátké kraťasy z tvídu skvěle doplní volnější bílá košile, která bude působit ležérním dojmem.

K delším obtaženým dámských kraťasům se nebojte obléci výraznou tuniku nebo delší top, který vám bude sahat třeba do půli stehen.