Určitě se vám to někdy stalo. Zazvonil zvonek v nevhodnou chvíli, kdy jste zrovna vstávala nebo byla ve sprše. Co teď? Rychle na sebe hodíte to první, co je po ruce – třeba manželův kabát – a utíkáte otevřít. Přitom řešení může být mnohem elegantnější – dámský župan.

Dávno jsou pryč doby, kdy byly župany nevkusným kouskem oblečení, kterému se každá žena raději vyhýbala. Dnes jsou na trhu k dostání dámské župany z různého materiálu – praktický je froté župan, půvabně působí dámský saténový župan.

Dámský župan: Kdy ho obléci?

Dámský župan oceníte při řadě příležitostí. A nemusí jít jen o to, že zakryje vaše pyžamo, když vás ráno vzbudí pošťák. Večer po koupeli vám možná bývá zima, když si ještě chcete chvíli číst nebo se dívat na televizi. Stačí jen sáhnout po županu a zabalit se do něj. Hned vám bude příjemněji. Elegantní saténový župan můžete využít jako součást vašeho provokativního oblečku na spaní.

Dámský župan: Druhy

Při výběru dámského županu se budete muset rozhodnout nejen pro druh materiálu, ale také pro délku nebo zapínání.

Praktické a pohodlné jsou klasické froté župany, do nichž se můžete zabalit po koupeli, využijete je v bazénu, u moře nebo třeba v sauně. Dámské froté župany jsou zpravidla dlouhé do poloviny lýtek.

Elegantní a působivé jsou dámské saténové župany. Dalo by se říci, že saténový župan můžete obléknout i do společnosti. To je pochopitelně trochu nadnesené, ale pokud vás někdo překvapí doma ještě zcela neoblečenou a vy si přes sebe dáte saténový župan, nedopustíte se společenského prohřešku. Saténové dámské župany seženete v kratším provedení.

Dámský župan na zip

Zajímavou alternativou klasického vázání županů je zip. Dámský župan na zip je pohodlný – nikde vám nepřekáží tkaloun, nemusíte si nic vázat kolem pasu. Tyto župany jsou zpravidla vyrobeny z froté materiálu a jejich délka je opět někam do půli lýtek.