Ekzém je zdravotní problém, který má také velký vliv na psychiku postiženého ekzémem. A to hlavně během dětského věku.

Atopický ekzém

Nejčastějším s různých ekzémů je atopický ekzém. Atopický ekzém se sice projevuje na kůži, ale příčina je často v zanešených střevech. Je důležité vědět, že kůže je pouze detoxikační orgán. Takže různé mastičky a krémy pouze odstraňují příznaky, ale néléčení samotný ekzém. Je třeba najít příčinu vašeho ekzému a pak se ho můžete postupně zbavit.

Ekzém po celém těle

Postižení mají někdy ekzém doslova po celém těle. Nejčastějši je však ekzém na rukou nebo ekzém na nohou. Bohuže častý je i ekzém na obličeji. Ekzém je velmi nepříjmný v tom, že má vliv i na naši psychiku. Přestáváme si věřit a od ostatních si často musíme vyposlechnout různé nepěkné věci a nadávky.

Deprese: jak se jí zbavit

V článku deprese a jak ji zvládat najdete hned několik typů jak zvládat depresi. Můžete si tak ulehčit průběh deprese. Vždy myslete na to, že deprese je nemoc, která se musí léčit, jinak to může skončit až sebevraždou. Nebojte se tedy zajít osobně k lékaři.

Bolí mě prsa

U žen se velmi často objevuje bolest prsou. Často na začátku menstruace, ale také napříkald těsně před porodem. Bolest často po čase odezní, pokud by trvala již delší dobu, tak je dobré zajít ke svémé lékaři. A ten se na to podívá trošku blíže.