Diagnóza lékaře, který vám sdělí, že máte slabý zrak a budete muset nosit brýle, je pro spoustu lidí důvodem myslet si, že je právě nošení brýlí bude v jejich životě značně omezovat. Většina lidí, hned po této diagnóze, začne přemýšlet nad tím, že brýle jim budou překážet například v práci a dost možná se budou muset vzdát sportovních aktivit, kterým se věnují. Nošení brýlí navíc u velkého množství lidí stojí za vznikem pocitu méněcennosti.

Téměř každý člověk má spojen slabý zrak s nošením brýlí a s výše uvedenými problémy. Ale proč? Vždyť dnes existuje jiné řešení, které je pohodlné, praktické a které ruší zavedené dogma, že slabozrakost je handicap. Tím řešením jsou kontaktní čočky.

Proč zvolit kontaktní čočky?

Moderní kontaktní čočky jsou vysoce sofistikované produkty, jejichž vývoj jde neustále dopředu. Jejich nošení je velice oblíbeno ohromnou spoustou lidí. Kontaktní čočky si svou oblíbenost získaly především pro poměrně nízkou cenu, pohodlí, které skýtají  velmi snadné používání a údržbu. Čočky člověka nijak neomezují, můžete se s nimi věnovat jakémukoli sportu, zaměstnání nebo jiným činnostem.

K tomu, aby si člověk mohl zakoupit  a používat kontaktní čočky je potřeba lékařské vyšetření očí. Na základě tohoto vyšetření vám odborník přesně doporučí, jaké kontaktní čočky si máte pořídit. Existuje totiž velké množství různých druhů čoček, každé oko a jeho poškození má specifické požadavky. Proto je výběr vhodných čoček velmi důležitý.

Důležitost správného výběru čoček

Pokud vám mohu doporučit, nakupujte čočky vždy u spolehlivých odborníků, kteří vám doporučí a poradí takové čočky, které pro vás jsou skutečně nejvhodnější.  Čočky vybírejte takové, které jsou uživateli ověřené, dobře se prodávají a zákazníci s nimi jsou spokojeni. Jestli vám mohu dát tip, vyzkoušejte kontaktní čočky Acuvue Oasys, což jsou jedny z nejnovějších hydrogen- silikonových čoček, které zajišťují maximální propustnost kyslíku po celou dobu nošení, oči jsou díky tomu zdravé a svěže vypadající. Kromě toho, díky využívání technologie HYDRACLEAR, dochází u těchto čoček k neustálému zvlhčení oka a tím i pocitu maximálního pohodlí i v sušším prostředí.  Navíc jsou tyto čočky vhodné pro pacienty, kteří trpí astigmatismem, což je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici.

Dopřejte tedy sobě a svým očím pohodlí. Pořiďte si kontaktní čočky. Levné kontaktní čočky pořídíte například u odborníků na webu cockyshop.cz.