Jsou posledním módním výstřelkem, jsou slušivé, můžete je kombinovat s řadou oblečení a navíc vás zahřejí. Řeč je o kožešinových vestách! A jestli jste se právě zarazila, protože jste vegetariánka a zásadně nenosíte nic koženého ani kožešinového, pak vězte, že stejnou parádu uděláte i s umělou kožešinovou vestou.

Kožešina je opět v módě. A to pravá i umělá. Záleží na vás, jaké dáte přednost. Možná si nedovedete představit, že byste oblékla pravou kožešinu, a proto raději sáhnete po umělé. Nebo vám pořízení pravé kožešiny nedovolí vaše finanční situace. Ať tak či onak, pokud chcete být oblečená podle poslední módy, neměla by vám ve skříni chybět kožešinová vesta.

Kožešinová vesta zahřeje

Módní návrháři zvolili kožešinu jako materiál, který je vhodný pro vesty. Vrátili se tak k původnímu využití kožešiny. Již v dávných dobách se z ní vyráběli různé vesty, ponča nebo přehozy, které měly jeden hlavní úkol – zahřát.

Proto kožešinovou vestu oceníte nejen jako módní doplněk. Bonusem bude teplo, zvláště pak v případě, pokud sáhnete po pravé kožešinové vestě.

Kožešinové vesty z pravé kožešiny

Tím ovšem podoba s dávnými dobami končí. Kožešina pro současné kožešinové vesty se nezískává lovem jako dříve, ale ze specializovaných farem, kde jsou zvířata chována pro kožešinu. Pokud se s tímto faktem smíříte, můžete vybírat z několika druhů kožešinových vest. Někdy je barva kožešiny upravována, u vzácných kůží se ovšem většinou cení jejich původní barva.

Kožešinové vesty z pravé kožešiny by se neměly nosit ve vlhkém prostředí, které jim nesvědčí. To znamená, že je nechte ve skříni, pokud prší, sněží nebo je mlha.

Jak nosit kožešinovou vestu

Kožešinová vesta je zajímavým doplňkem, který oživí každý outfit. Obléci ji můžete například přes jednobarevné tričko s dlouhým i krátkým rukávem.