Mikina s kapucí je oblíbeným kouskem oblečení již několik let. Dalo by se říct, že se stala módním evergreenem. Důvody jsou jasné: je pohodlná, praktická a slušivá.

Mikina s kapucí si našla své místo především v šatníku teenagerů. Je nepostradatelnou součástí všech, kteří vyznávají hip hop styl. Ovšem její nošení není omezené věkem ani příslušenstvím ke konkrétní sociální nebo kulturní skupině. Mikina s kapucí je velmi pohodlným a praktickým kouskem oblečení, který užijete třeba při procházce přírodou. Věděli jste, že existuje více druhů a stylů mikin s kapucí? Jaký zvolíte vy?

Mikina s kapucí: klokanka

Mikina s kapucí a přední kapsou (tzv. klokanka) patří mezi klasiku. Do přední kapsy schováte například mp3 přehrávač, klíče nebo kapesník. A když je zima, tak si v ní ohřejete i ruce. Mikina s kapucí a přední kapsou se vyrábí v provedení pro muže i ženy. Mikiny s kapucí pro dámy jsou většinou k dostání v barevnějším provedení.

Mikina s kapucí na zip

Pokud nemáte rádi oblečení, které musíte oblékat přes hlavu, ale dáváte přednost rozepínacímu, oceníte mikinu s kapucí na zip. Ani v tomto případě se ale nemusíte vzdávat praktických kapes. Mikiny s kapucí na zip jsou k dostání v různých materiálech (bavlna, fleece…) i barvách.

Mikina s kapucí: Japan style

Posledním módním hitem je mikina s kapucí Japan style. Jak už název napovídá, jde o oblečení inspirované japonským stylem. Taková mikina s kapucí v provedení Japan style je delší než běžné mikiny (sahá téměř ke kolenům).

Mikinu s kapucí v Japan style je možné sehnat s klasickou přední kapsou klokankou. Pokud ale zatoužíte po designovém kousku, můžete vybírat z řady netradičního provedení.

Kam nosit mikinu s kapucí?

Mikina s kapucí je převážně outdoorový kousek oblečení. Hodí se do přírody, na procházky nebo na výlety. K běžnému nošení do ulic města využijte především značkové a designové mikiny s kapucí.