Jaká je aktuální móda pro mladé? Především platí, že fantazii a originalitě se meze nekladou. „In“ není jeden vyhraněný styl. Móda v současné době odráží postoje a životní filozofii mladých. Na ulicích se proto setkáte s povedenými outfity, které nosí mladé rebelky i s tzv. vintage stylem, jehož nositelky se nebojí oblékat to, co nosily jejich babičky.

Móda pro mladé: Vedou úzké džíny

Oblíbeným kouskem mladých jsou úzké kalhoty. A neuvidíte je pouze na slečnách. Úzké džíny oblékají také chlapci a mladí muži. Zpravidla k nim obouvají barevné boty značky Converse. Hitem poslední doby je také vzhled slušňáka. Proto není od věci si k úzkým kalhotám obléct košili a přes ni svetr ve stejné barvě. Horkým módním doplňkem jsou pak velké a výrazné dioptrické brýle.

Emo: Móda pro „citlivé“ mladé

Možná jste je již na ulici potkali a nevěřícně se za nimi otočili. A možná jste nevěděli, že jde o mladé lidi, kteří si říkají Emo. Název je odvozen od slova „emoce“. Jak vypadá Emo móda pro mladé? Černé vlasy doplněné barevným pruhem a učesané na patku. Charakteristické jsou také brýle se silnými obroučky, tenisky, úzké kalhoty. Černé oblečení je rozbité barevnými doplňky nejčastěji v růžové, modré nebo zelené barvě.

Móda pro mladé a vintage styl

Oblíbeným pojmem se v módě pro mladé stalo slovo „vintage“. Jde převážně o kousky oblečení, které za sebou mají kus historie. Staré kabelky, dlouhé květované sukně po babičce, šperky odkazující na dobu dávnou minulou. Samozřejmě že není vhodné obléci se do vintage kousků od hlavy až k patě. Mladí ale umí módu dobře kombinovat a kvalitní vintage kousek dokáže oživit jinak nudný a tuctový outfit.

Móda pro mladé? Hlavně originalita

Pryč jsou pomalu doby, kdy všichni chodili oblékaní do stejných oděvů. Dnešní mladí lidé dbají především na originalitu. Cílem mladých mužů i žen je nemít stejnou módu jako jejich vrstevníci. A už dávno neplatí, že prolézat bazary nebo skříně prarodičů je ostuda.