Miminko o sobě dává v bříšku maminky vědět popocí pohybů. Často se říká že miminko „kope“.

Průběh těhotenství

Na samém začátku ještě nedochází k pohybům plodu, plod není ještě tak vivinutý. K pohybům plodu dochází až později. Na samém začátku těhotenství je těhám hlavně nevolno, hlavně ráno. Mají také často divné chutě a jsou hodně citlivé na pachy a vůně.

Pohyby plodu v těhotenství

Samotné pohyby plodu v těhotenství jsou běžnou součástní těhotenství a ukazuje to, že je miminko v pořádku a plod v bříšku maminky se správně vyvíjí. To vám ostatně poté potvrdí váš odborný lékař, kterého poté navštívíte. Není se tedy čeho bát, pohyby miminkou jsou zcela normální a přirozené.

Bazální teplota

Těhotené ženy se často zajímají o to, jak vysoká je bazální teplota v těhotenství. Bazální teplota se také hodně řeší v období, kdy chtějí ženy miminko teprve počít. Samotná bazální teplota zde hraje docela důležitou roli.

Jaké vybavení pro miminko koupit ?

Jak by měla vypadat výbavička pro miminko a co by v ní určitě nemělo chybět, se dozvíte v článku výbavička pro miminko seznam, je tam pěkně udělaný seznam věcí a potřeb, které by jste si měly dopředu nakoupit před tím, než budete rodit. Po příjezdu domů s miminkem je třeba mít už všechno komletně nachystané.