Chystáte se na ples, svatbu, promoci nebo jinou společenskou událost? A řešíte, co na sebe, protože máte plnější postavu? Nevěste hlavu. Společenské šaty se prodávají i ve velikosti XXL. Jaký střih a barvu zvolit?

Většina z nás nemá zrovna postavu štíhlých modelek. Naštěstí si to uvědomily i módní návrháři a obchody s oblečením. Přesto může být občas problém sehnat společenské šaty velikosti XXL. Vyplatí se proto začít po nich pátrat s předstihem.

Společenské šaty XXL: Kde nakupovat?

Společenské šaty XXL hledejte ve specializovaných obchodech s většími velikostmi. Najít můžete i řadu e-shopů, které se prodejem společenských šatů pro boubelky zabývají. Problém ovšem může být, že vám šaty úplně nesednou. A ačkoli řada on-line obchodů umožňuje vrátit a vyměnit nevhodné oblečení, může už být pozdě a vy nebudeme mít v čem na ples vyrazit.

Jestliže společenské šaty nebudete využívat pravidelně, zkuste si je vypůjčit v půjčovně šatů. Většina půjčoven myslí i na boubelky a určitě v nich najdete i společenské šaty XXL.

Společenské šaty XXL: Barva a střih

Jestliže jste plnější postavy, zkuste zvolit takový střih společenských šatů, který bude vaší postavě lichotit. Nepříliš vhodné jsou šaty „áčkového“ střihu nebo šaty empírového střihu, které se rozšiřují směrem od prsou dolů. Pozor dávejte také na různé volánky a krajky, které vám ještě přidají na objemu.

Vhodné jsou naopak šaty s rovně střiženou sukní. Nebojte se také korzetů, které vás stáhnou v pase a zvýrazní ženské křivky. Barvy volte spíše tmavší – nemusíte ovšem nutně sáhnout po černé. Slušivá je například tmavě modrá nebo vínová barva.

Společenské šaty XXL: Jak je nosit

Při oblékání společenských šatů XXL se snažte zvýraznit partie, na které jste pyšná. Hezká prsa určitě snesou větší výstřih a výrazný náhrdelník. Pokud nejste pyšná na své silnější paže, překryjte je kabátkem nebo šátkem ve stejné barvě, jako jsou šaty.

Nikdy nezapomeňte ke společenským šatům obléci punčochy. Vaše nohy budou vypadat lépe a vyhnete se společenskému prohřešku.