Dámy, pokud jste již znuděné botami na zvýšené platformě nebo botami s podpatky sahajícími téměř do nebe, jistě přivítáte, když se dozvíte, že nejžhavější trendy pro dámské boty podzim 2012 přiliš nebazíruji na těchto prvcích. Což ovšem neznamená, že přeřadíme na „zatraceně“ praktické botky a nudné kozačky – právě naopak. Ve skutečnosti nás čeká nálož atraktivních bot, ze kterých budeme nadšené.

Chcete-li se dozvědět top trendy na podzim 2012, čtěte dál.

Zaostřeno na dámský podpatek. Snad poprvé v nedávné historii, nebyly katalogy nadměrně přehlceny botami se silnou platformou. Ovšem vy, které téměř nenávidíte široké platformy, vyzívám: nejásejte předčasně. Možná byste je už nejraději neviděly, ale netančete na jejich hrobě, protože široké platformy se jen tak nevzdají. Stále se ještě budou objevovat relativně hojně. Nicméně pokud dáváte přednost klasickému vzhledu, je jistě důvod k radosti- protože bude z čeho vybírat v dámské obuvi. Boty bez platformy budou in.

Silné podpatky

Vždycky jsem byla velký fanoušek silných podpatku, jednak se v nich snadněji chodí než na jehlovém podpatku, ale hlavně můžu být letos v sezóně spokojena s výběrem. Tentokrát je široký výběr co do výšky silných podpatků, včetně nižších podpatků, kdy získá Váš outfit vintage šmrnc.

Dámské nazouvací polobotky

Dbejte na to, aby byly elegantní a bez zbytečných ozdob. Řekněme, že boty bez podpatku, po kterých byste měla šáhnout do regálů, jsou inspirované pánskými nazouvacími botami ke smokingu. Chcete-li jít s tímto trendem, poohlédněte se po okázalých materiálech, jako je semiš, samet ve vínové nebo tmavě fialové až po černou barvu. V případě, že chcete být opravdu odvážné, zkuste zvířecí vzory, kovový lesk nebo třpytivý povrch.

Kotníkové dámské boty: podzimní ULTRA-HOT

Vskutku opravdová novinka v botách na podzim 2012 není vůbec o podpatku, ale jsou to komínkové boty.  Krátké dámské kozačky jsou v kurzu. Kotníčkové boty, jasně, ale především kotníčkové s komínkem čekejte v ulicích. Můžou být buď ležérní nebo v elegantním stylu.

Tak jen do toho!